Plastik bazlı ham maddeden yapılan şeffaf etiketler her türlü hava koşullarına , ısıya, neme soğukluğa dayanıklı olan yırtılma esneme yapmayan etiket türüdür. Kullanılan malzemenin kaliteli olmasıyla uzun süreli kullanılabilir.

Nerelerde kullanılır?

UV baskılı olan şeffaf etiketler genellikle araçların ya da dış cephe olarak adlandırdığımız vitrin camlarının üstüne içeriden veya dışarıdan yapıştırma şeklinde yapılır. Baskı yapılmadan önce tasarım yapılan logonun belirtilmesi de önemlidir. İstenilen logo tasarımı etiket üzerine işlenerek etiketin canlılığını artırır. Ürünün en güzel şekilde tanıtımını ve reklamını yapmasını sağlayarak göze hitap eden şeffaf etiketler yoğun ilgi görmektedir. Sticker şeklinde yapıştırılan etiketler kullanım alanı geniş bir ağa sahiptir.

 Şeffaf Etiket Nasıl yapılır?

Öncelikle malzemenin kalitesi seçilmesi uzun süreli olmasını sağlar. UV baskı transparan olması şeffaf etiketin en ayırt edici özelliğidir. Logonun doğru seçilip her renk yapılabilen şeffaf etiketler hem uzun süreli kullanım açısından hem de göz alıcı özelliği bakımından çok tercih edilmektedir. Reklam özelliğini ve albenisini artıran etiket türleri belirlenen ölçü ve ebatlarda kesilerek te hazırlanabilmektedir. Beyaz ve başka renklerden de seçilen şeffaf etiketler özellikle mağaza ve dükkan tarzı işletmelerin en çok kullandığı etiketler arasındadır. Şayet kullanılan plastik malzemenin kaliteli olması kesinlikle etiketin yıpranmasını ve zarar görmesini önler. Uzun süreli ve kullanım alanları geniş olan şeffaf etiketler minunum fiyat ve maksimum hizmet ile yapılmaktadır