Çoğu işletmenin en çok tercih ettiği reflektif etiket türü ışığı yansıtma özelliği bulunan etiket türüdür. Işığın az olduğu yerlerde yansıtma özelliği bulunan ışığı alır almaz dikkat çeken etikettir.

Reflektif Etiket Nerelerde Kullanılır?

Uyarı makinaları, trafik işaretleri iş makina ve iş kıyafetleri başta olmak üzere birçok işletmelerde kullanılan reflektif etiket en çok kullanılan etiket türlerindendir Uyarıcı ışık ile göz alıcı özelliği bulunan etiketler günümüzde çok talep oluşturmaktadır Karanlık ortamlarda ışığı alarak ışıklandırma yaparak aydınlatmayı sağlayan ışıklı etiket özellikle gece çalışan birçok meslek grubunun kullandığı etiket türüdür. Yelek iş kıyafetleri üzerine de uygulanan reflektif etiketler birçok yerde de baskı şeklinde kullanılmaktadır.

Reflektif Etiket Nasıl yapılır?

Işığı yansıtma özelliği bulunan vinil malzeme üzerine dijital baskı yoluyla yapılır UV baskı tekniği ile birinci sınıf malzeme ile yapılan reklektif etiket istenilen ölçü ebatlarda yapılabilmektedir. Işığın az olduğu yerlerde ışıklandırma özelliği olan bu etiketler özellikle çok meslek grubunda yoğun ilgi görmektedir. Uzun süreli kullanımı kaliteli baskı ve malzeme ile sağlanmaktadır. Günümüzde kullanım ağı geniş kitlelere yayılmış olan ve en çok tercih edilen reflektif etiket türü uygun fiyat anlayışı ve maksimum hizmet fırsatı sunmaktadır. İşletmelerin işlerini kolaylaştıran ve en çok tercih alan etiket dış ortama nem ve yağmur kar sıcak gibi her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. Kesinlikle etkilenme yapmaz.