Serigrafi baskı metal veya ahşap fark etmeksinizin ipek malzemeye emisyon çektikten sonra filmi ışıklı masada kalıba pozlar. Pozlandıktan sonra üzerine su tutulur ve açılır. Baskıda çıkmasını istediğimiz yazı ve şekiller kalıpta oluşur. Sonra yapacağınız işlemde kalıp tezgâha sabitlenerek ayarlanır. Malzemeye en uygun boyayı seçip ipek kalıbın üzerine dökerek ragle ile baskı yapılmaktadır. Kalıbın açık bulunduğu gözeneklerinden boya alta geçerek serigrafi yapılacak malzemeye geçmiş bulunarak üretim yapılmış olur. Serigrafi işlemi çok eski olmasına rağmen günümüzde hala daha kullanılmaktadır. Serigrafı baskı ve kazıma son derece dayanıklı ve uzun ömürlü baskı sistemidir.

Serigrafı Baskı Kullanımı

Serigrafi baskı, eski zamanlarda çok daha fazla tercih edilen bir baskı türü olmasına karşın hala günümüzde birçok yerde tercih edilmektedir. İşaret ve levhaları için serigrafı baskı levha ve etiket üretimi, serigrafı baskılı metal etiket, serigrafi baskı teknolojisine uygun her türlü ürün ve malzemeyi üretebiliriz. Her türlü iç ve dış hava şartlarına dayanıklı malzemelerin üstüne silinmez, dayanıklı serigrafi baskısı yapılması gibi birçok örnek verilebilir. Elektronik sektörün olmazsa olmazları arasında yer alır diyebiliriz. Bu baskıda kullanılan etiket çeşitleri:

• Opak etiket

• Opak etiket

• Şeffaf etiket

• Alüminyum metal etiket

• Paslanmaz metal etiket

• Leksan etiket

• Membran switc etiket

olarak bilinmektedir. Bu etiketler serigrafi baskıda kullanılan uzun ömürlü ve kaliteli bir görünüm sağlar.

ETİKETLER

alüminyum etiket, avm görsel uygıulama, avm reklam, damla etiket, dijital baskı, Firmamız ostim etiket, ostim metal etiket, ankara etiket firmaları, metal etiket, ivedik metal kabartma etiket, paslanmaz etiket, PVC, Leksan Etiket, serigrafi baskı, sticker etiket, asit indirme etiket, alüminyum oyma etiket, asit indirme metal etiket, asit indirme pirinç tabela, asit indirme pirinç etiket, alüminyum etiket, yönlendirme levhaları