Sublimasyon Metal Etiket

Sublimasyon baskı sistemi, baskı kalitesinin yüksek olması ve ürün çeşitliliği ile en fazla tercih edilen baskılardan birisidir diyebiliriz. UV baskı ve serigrafı baskıların maliyeti fazla olması ve uzun zaman alan hizmetlerin yanında yüksek çözünürlüklü ve yüksek adetli baskı sistemidir. Bilgisayarda yapılan çeşitli fotoğraf ve grafik tasarımı sublimasyon yazıcı aracılığı ile sublimasyon kâğıdına aldığımız çıkışı ısının transfer presini ısıtarak baskının olacağı malzemenin üzerine sararak bantlanmaktadır. Sonrasında 180-220 dereceleri arasında preslenir. Preslenen ısı sayesinde kâğıdın üzerinde bulunan sublimasyon boyasının gaz haline gelerek baskı yapılan malzemeye geçtiğini görürüz.

Sublimasyon Metal Etiket Özellikleri Nelerdir?

Sublimasyon baskı üretim süreci son derece hızlıdır. Serigrafı baskıda olduğu gibi her renk için ayrı kalıp alma gereği yoktur. Baskıların renk sayısı fiyatı etkilemez. 3M bant kaplanabilir. İpek kalıplara film almaya ihtiyaç duyulmaz. İşin başlangıç ve bitimindeki renk tonlarında farklılık olmaz. Baskıda farklı sorunlar ile karşılaşılmaz. Güzel, kaliteli ve yüksek çözünürlük fotoğraf kalitesinde baskı yapar. Baskıda doğaya ve insan sağlığına zarar verecek çeşitli kimyasal gazlar yoktur. Renk geçişlerinde çeşitli sorunlar yaşanmaz. Son derece kolay pratik ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Asansör etiketleri, yaka isimlikleri, madalya, kupa ve ödüller, makine etikleri gibi birçok yerde bu baskı tercih edilir. Son derece gösterişli bir baskı sistemidir ve güneş ışınlarından dolayı solmaya karşı son derece dirençlidir.

ETİKETLER

alüminyum etiket, avm görsel uygulama, avm reklam, damla etiket, dijital baskı, Firmamız ostim etiket, ostim metal etiket, ankara etiket firmaları, metal etiket, ivedik metal kabartma etiket, paslanmaz etiket, PVC, Leksan Etiket, serigrafi baskı, sticker etiket, asit indirme etiket, alüminyum oyma etiket, asit indirme metal etiket, asit indirme pirinç tabela, asit indirme pirinç etiket, alüminyum etiket, yönlendirme levhaları